Menu

Najlepšie esenciálne oleje široký výber za najlepšie ceny

V každej fľaštičke esenciálneho oleja je obrovská sila prírody. Určite sa oplatí naučiť sa s olejmi pracovať. Esenciálne oleje sú oveľa viac než len fľaštička s vôňou. Zoznámte sa s nimi a prežite pocity, ktoré pomôžu telu i duši a urobia život ešte krajším. Doprajte si široký výber esenciálnych a vonných olejov za najlepšie ceny.

Oznam pre firemných zákazníkov

Vzhľadom na to, že máme novú stránku na novej platforme, a Vaše prihlasovacie údaje z pôvodného webu sú neplatné. Týmto Vás prosíme o opätovné zaregistrovanie.

Rýchle vybavenie objednávky

Objednávky prijaté do 12:00 odošleme ešte v daný deň. Samozrejme, záleží od množstva objednaného sortimentu.

Rýchle dodanie produktov

Všetky objednávky sa snažíme, doručiť v čo najkratšom čase. Väčšinu objednávok sa snažíme doručiť do 48h. 

Najvyššia kvalita olejov

Najvyššia kvalita našich produktov zaručuje spokojnosť každého zákazníka. Oleje nie sú prchavé ani po dlhšom horení v aromalampe.

Šetrné balenie produktov

Dávame krabiciam druhú šancu na život a tým sa snažíme šetriť životné prostredie.

Pohľad do ľudských zmyslov cez esenciálne oleje

Aromaterapia je jedna z metód prírodnej medicíny, ktorá využíva esenciálne oleje na podporu zdravia. Názov je odvodený od slov „Aroma“ – vôňa a  „Terapia“ – liečba.

Esenciálné oleje sú základným stavebným prvkom aromaterapie. Koncentrovaná sila vo fľaštičke s esenciálnym  olejom pozitívne ovplyvňuje psychickú pohodu, emócie ale aj funkciu celkového organizmu. Aromaterapia môže pomôcť zmierniť stres, depresiu, bolesti a iné zdravotné problémy. Vône esenciálnych olejov môžu ovplyvniť náladu, emocionálnu rovnováhu a mentálnu jasnosť. Pomáhajú uvoľniť napätie, zlepšiť náladu a posilniť pozitívne pocity. Liečivé a terapeutické účinky éterických olejov poznajú ľudia už stáročia. Už starovekí Gréci aj Egypťania ovládali umenie zachytávania aromatických pár a rôznymi metódami pripravovali elixíry, maste aj parfémy. Silu esencií využívali rôzne kultúry na medicínske aj kozmetické účely, náboženské rituály, či balzamovanie.

Esenciálne, alebo inak povedané éterické oleje sú prírodné esencie extrahované  z kvetov, listov, koreňov, semien alebo plodov rôznych rastlín pomocou procesu destilácie, ktorá využíva vône na zlepšenie fyzického a emocionálneho zdravia. Každý éterický olej má svoje jedinečné vlastnosti a účinky. Medzi najznámejšie patria éterický olej Levanduľa- pre jej hojivé účinky, Eukalyptus – pri problémoch s dýchacím systémom a chrípke, Mäta pieporná- pri kašli, problémoch s pľúcami.

Existuje mnoho spôsobov, ako používať esenciálne oleje v aromaterapií. Jedným z najznámejších spôsobov je inhalácia olejov pomocou difuzérov alebo aromalampy, ktoré rozptyľujú oleje do vzduchu. Vybrané druhy olejov sa tiež môžu aplikovať priamo na kožu vo forme masáží alebo sa môžu pridať do kúpeľa.

Esenciálne oleje - široký výber - najlepšie ceny

Najlepšie esenciálne oleje - široký výber iba u nás